Aplikacja MapSource

Dostępność: brak towaru
Cena: 0,01 zł 0.01
ilość szt
Zyskujesz 0 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

MapSource

 

MapSource jest aplikacją dostarczaną z niemal każdym produktem mapowym przeznaczonym dla urządzeń firmy Garmin, dystrybuowanym w formie CD lub DVD. Aplikacja ta umożliwia pełną obsługę mapy oraz komunikację z urządzeniami GPS.


Oprogramowanie MapSource umożliwia przede wszystkim instalację mapy na PC oraz jej późniejszy transfer do urządzenia GPS lub na kartę pamięci. Aplikacja ta umożliwia jednoczesną obsługę wielu produktów mapowych w jednym oknie. Po jej uruchomieniu użytkownik otrzymuje możliwość przeglądania mapy w formie graficznej, jak również wyszukiwania obiektów na niej zawartych (miejscowości, adresy, punkty POI, itp). Każda z map podzielona jest na fragmenty, które dzięki tej aplikacji można dowolnie wybierać i przesyłać do urządzenia GPS (możliwe jest jednoczesne przesłanie fragmentów map pochodzących z różnych, zainstalowanych produktów mapowych). Transfer wybranego zestawu map do pamięci urządzenia GPS, powoduje automatyczne usunięcie z tej pamięci wcześniej załadowanego zestawu.

 

Z poziomu MapSource możliwe jest również planowanie tras. Jest to wygodniejsza forma planowania długich podróży niż w odbiorniku GPS, jednak należy pamiętać iż nie wszystkie urządzenia do nawigacji umożliwiają transfer tras pomiędzy oprogramowaniem na PC a pamięcią tego urządzenia (funkcjonalności tej pozbawione są np. urządzenia serii nüvi oraz StreetPilot serii c oraz i). Niektóre mapy zawierają dane o wysokości terenu i w takiej sytuacji oprócz możliwości przejrzenia trasy w formie płaskiej, użytkownik zyskuje możliwość wykreślenia jej profilu pionowego. Aplikacja ta umożliwia również tworzenie i przesyłanie takich danych jak punkty czy ślady.

 

Jednym z istotnych modułów oprogramowania MapSource jest kreator Unlock Wizard. Z jego pomocą możliwe jest odblokowanie map wymagających 25-znakowego klucza umożliwiającego wykorzystanie danej mapy w posiadanym urządzeniu GPS. Za pomocą tego kreatora możliwa jest również rejestracja map w serwisie my.garmin.com (dotyczy wyłącznie produktów mapowych dostarczanych przez firmę Garmin).

 

Aplikacja MapSource przygotowana jest również do współpracy z oprogramowaniem Google Earth. Jeśli w systemie zainstalowane jest to darmowe oprogramowanie, to dane pobrane z GPS lub utworzone w aplikacji MapSource można za pomocą jednego kliknięcia wyświetlić na tle zdjęć satelitarnych dostępnych za pomocą Google Earth.

 

Istotną funkcją aplikacji MapSource jest możliwość analizy danych zarejestrowanych przez urządzenie GPS. Dane te (najlepszym przykładem jest tu rejestracja śladu w urządzeniach grupy Outdoor) można graficznie przedstawić na tle map, a także wyświetlić je w postaci tabelarycznej. Szczegółowy zapis śladu zawiera wiele informacji cyfrowych, dotyczących kolejnych lokalizacji w których znajdowało się urzadzenie. Prezentowane są również informacje o długości tego śladu, ilości zarejestrowanych punktów, czy też areale obszaru zamkniętego zarejestrowanym śladem. Dane śladu mogą równiez posłużyć do wykreślenia profilu pionowego przebytej drogi, podobnie jak to ma miejsce w przypadku planowania tras.

 

Inne dodatkowe funkcje tej aplikacji to: funkcja sprawdzania Unit ID urządzenia GPS podłączonego do komputera, funkcja kasowania zawartości kart pamięci formatu Garmin (wymaga użycia czytnika tych kart na USB), synchronizacji zegara PC czasem pobieranym z dołączonego odbiornika GPS, czy automatycznego sprawdzania dostępnych aktualizacji oprogramowania. MapSource oferuje również funkcję sprawdzania danych astronomicznych: czasu wschodu i zachodu Słońca i Księżyca oraz graficznej prezentacji fazy Księżyca we wskazanym punkcie mapy (dane wyświetlane są dla punktu wskazywanego aktualnie przez celownik na mapie).

 

Aplikacja MapSource umożliwia import danych z kilku typów plików: gpx, gdb (domyślny format MapSource), mps (format wykorzystywany przez starsze wersje tego oprogramowania) oraz loc. Zapisywanie danych może się odbywać w pliku gdb, mps lub txt (kolumny danych rozdzielone tabulatorami).

 

MapSource nie jest aplikacją darmową i nie może być używany bez jakiejkolwiek kompatybilnej mapy.


Opinie o produkcie (0)

  • AUTORYZOWANY PARTNER GARMIN
  • gps.lodz.pl – GPS dla Ciebie

  • Tel.:728-994-333
  • E-mail:sklep@gps.lodz.pl
  • Zapisz się do newslettera
   Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl